Medarbejdere i PPR

Medarbejdere i PPR

PPR’s medarbejdere består af psykologer, talehørekonsulenter, pæd. udviklingskonsulenter (adfærd, kontakt, trivsel) en læsekonsulent, en specialundervisningskonsulent, en skolesocialrådgiver, ergo- og fysioterapeuter samt administrative medarbejdere.

 

Leder:


PPR-chef, psykolog Hans Jørn Søberg  - tlf. 62 23 45 24
hans.soeberg@svendborg.dk


Administration:


Lene Eriksen- tlf. 62 23 45 26
lene.eriksen@svendborg.dk


Anette Ploug - tlf. 62 23 45 28
anette.ploug@svendborg.dk


Psykologer:


Gruppeleder Jacob Bogh Sønderby  - tlf. 62 23 45 33
jacob.bogh.sonderby@svendborg.dk


Frants Schick  - tlf. 62 23 45 31
frants.schick@svendborg.dk


Lars Svendsen - tlf. 62 23 45 32
lars.svendsen@svendborg.dk


Karina Højlund Hansen - tlf. 62 23 45 30
karina.hojlund.hansen@svendborg.dk


Annemerete Kelstrup - tlf. 62 23 45 34
annemerete.kelstrup@svendborg.dk


Claus Jacobsen- tlf. 62 23 45 36
claus.jacobsen@svendborg.dk


Louise Junge- tlf. 62 23 46 22
louise.junge@svendborg.dk


Bjarke Kronqvist - tlf. 62 23 45 39
bjarke.kronqvist@svendborg.dk


Camilla Pedersen - tlf. 62 23 46 21
camilla.pedersen@svendborg.dk


Stine Møller Madsen - tlf. 62 23 45 38
stine.moller.mandsen@svendborg.dk


Katja Ellegaard Christensen - tlf. 62 23 45 59 
katja.e.christensen@svendborg.dk


Anne Neermann- tlf. 62 23 44 98 
anne.neermann@svendborg.dk


Katarina Kirkedal Jensen - tlf. 62 23 45 53
katarina.jensen@svendborg.dk


Karen Lise Gaardsvig - tlf. 62 23 45 37
karen.gaardsvig@svendborg.dk


Louise Møller Schmidt - tlf. 62 23 45 35
louise.schmidt@svendborg.dk


Sara Callesen - Tlf. 29 64 70 19
sara.callesen@svendborg.dk 


Talehørekonsulenter :


Gruppeleder Aase Brødsgaard - tlf. 62 23 45 40
aase.brodsgaard@svendborg.dk


Cecilie Dybvald - tlf. 62 23 45 41
cecilie.dybvald@svendborg.dk


Karin Raunholst - tlf. 62 23 45 42
karin.birgit.raunholst@svendborg.dk


Dina Rosenkjær - tlf. 62 23 45 43
dina.rosenkjaer@svendborg.dk


Anette Laulund - tlf. 62 23 45 44
anette.laulund@svendborg.dk


Anita Thomsen  - tlf. 62 23 45 46
anita.thomsen@svendborg.dk


Ulla Dirksen - tlf. 62 23 45 4
ulla.dirksen@svendborg.dk


Mette Østergaard  - tlf. 62 23 45 58
mette.ostergaard@svendborg.dk


Pædagogiske udviklingskonsulenter:


Marianne Viby Nielsen - tlf. 62 23 45 52
marianne.viby.nielsen@svendborg.dk


Mette Gandrup - tlf. 62 23 45 51
mette.gandrup@svendborg.dk


Specialundervisningskonsulent:


Steen Polk  - tlf. 62 23 45 56
steen.polk@svendborg.dk


Læsekonsulent:


Dorte Thue Hansen  - tlf. 62 23 45 57
dorte.thue.hansen@svendborg.dk


Ergo- og Fysioterapien:


Leder af Ergo- og Fysioterapien
Anette Christoffersen tlf. 62 23 64 03/ 24 99 01 33
anette.christoffersen@svendborg.dk


Fysioterapeuter:


Lene Juul Larsen  - tlf. 30 17 47 83
lene.juul.larsen@svendborg.dk


Anja Horsbøl Trabjerg  - tlf. 30 17 47 84
anja.horsbol.trabjerg@svendborg.dk


Lone Sørensen - tlf. 30 17 46 86
lone.sorensen@svendborg.dk


Winnie Tang Pedersen- tlf. 30 17 46 88
winnie.tang.pedersen@svendborg.dk


Trine O. Jæger  - tlf. 30 17 46 89
trine.orthmann.jaeger@svendborg.dk


Mette Julie Sørensen  - tlf. 30 17 64 96
mette.julie.sorensen@svendborg.dk


Maria Krongaard-Mikkelsen - tlf. 30 17 64 03
maria.krongaard@svendborg.dk


Ergoterapeuter:


Louise H. Svendsen - tlf. 30 17 47 85
louise.svendsen@svendborg.dk 


Camilla Falkenberg-Nielsen  - tlf. 30 17 00 85
camilla.nielsen@svendborg.dk


Trine Tved Viskum  - tlf. 30 17 64 08
trine.tved.viskum@svendborg.dk


Pi Klinkvort - tlf. 30 17 64 09
pi.klinkvort@svendborg.dk


Trine Lethan - tlf. 30 17 64 07
trine.lethan@svendborg.dk


Gitte Kjærgaard  - tlf. 30 17 64 06
gitte.kjargaard@svendborg.dk